FIFA-világbajnokság döntője, 1930, Uruguay

varázsold gyönyörűvé ⇒ FIFA versenyek FIFA világbajnokság évenként

 1934

FIFA-világbajnokság döntője, 1930, Uruguay.

Az 1930-as labdarúgó-világbajnokság döntője, uruguayi mérkőzés részletei

VB-döntők 1930
Első fázis
A csoport – Argentína, Chile, Franciaország, Mexikó
13.07.30 (15.00) Montevideo, Estadio Pocitos
FRA – MEX 4:1 (3:0)
(+3000) Lombardi URU, Rego BRA, Christophe BEL
FRA: Thépot (24 Chantrel) – Capelle, Mattler – Chantrel, Pinel,
Villaplane (c) – Libérati, Delfour, Maschinot, L.Laurent, Langiller
MEX: Bonfiglio – R.Garza-Guitiérrez (c), M.Rosas – Amezcùa, Sánchez,
F.Rosas – López, Ruiz, Mejia, Carreño, Pérez
1:0 L.Laurent 19, 2:0 Langiller 40, 3:0 Maschinot 43, 3:1 Carreño 70,
4:1 Maschinot 87
MEGJEGYZÉS: Laurent gólja az első a világbajnokság történetében
15.07.30 (16.00) Montevideo, Parque Central
ARG – FRA 1:0 (0:0)
(~18000) Rege BRA, Saucedo BOL, Râdulescu ROM
ARG: Bossio – Della Tore, Muttis – J. Evaristo, Monti, Arico
Suárez – Perinetti, Varallo, Ferreira (c), Cerro, M.Evaristo
FRA: Thépot – Capelle, Mattles – Chantrel, Pinel, Villaplane
c) – Libérati, Delfour, Maschinot, Laurent, Langiller
1:0 Monti 81 f
16.07.30 (14.45) Montevideo, Parque Central
CHI – MEX 3:0 (1:0)
(~7000) Christophe BEL, Aphesteguy URU, Langenus BEL
CHI: Cortés – Poirier, Morales – A. Torres, Saavedra, Elgueta –
Ojeda, Subiabre, Villalobos, Vidal, Schneeberger (c)
MEX: Sota – R. Guitiérez (c), M. Rosas – Amescùa, Sánchez,
F.Rosas – López, Gayón, Ruiz, Carreño, Pérez
1:0 Vidal 3, 2:0 M. Rosas 52 o, 3:0 Vidal 65
19.07.30 (12.50) Montevideo, Centenario
CHI – FRA 1:0 (0:0)
(~50000) Tejada URU, Lombardi URU, Rego BRA
CHI: Cortés – Chaparro, Riveros – A.Torres, Saavedra, C.Torres – Ojeda,
Subiabre, Villalobos, Vidal, Schneeberger (c)
FRA: Thépot – Capelle, Mattles – Chantrel, Delmer, Villaplane (c) –
Libérati, Delfour, Pinel, Veinante, Langiller
1:0 Subiabre 67 óra (30 Thépot büntetőt hárított Saavedra)
19.07.30 (15.00) Montevideo, Centenario
ARG – MEX 6:3 (3:1)
(~50000) Saucedo BOL, Alonso URU, Râdulescu ROM
ARG: Bossio – Della Tore, Paternoster – Chividini, Zumelzú (c),
Orlandini – Peucelle, Varallo, Stábile, Demaría, Spadaro
MEX: Bonfiglio – R.Garza-Guitiérrez (c), M.Rosas – Olivarez, Sánchez,
Rodriguez, F. Garza-Guitiérrez, F. Rosas – López, Gayón, Carreño
1:0 Stábile 8, 2:0 Zumelzú 12, 3:0 Stábile 17, 3:1 M.Rosas 42 p,
4:1 Varallo 53, 5:1 Zumelzú 55, 5:2 M. Rosas 65, 5:3 Gayón 75 h,
6:3 Stábile 80
(23 Bonfiglio kivédte a büntetőt Paternostertől, 65 Bossio tartotta a büntetőt
M. Rosastól, aki azonban a kipattanóból gólt szerzett)
22.07.30 (14.45) Montevideo, Centenario
ARG – CHI 3:1 (2:1)
(~35000) Langenus BEL, Christophe BEL, Saucedo BOL
ARG: Bossio – Della Tore, Paternoster – J.Evaristo, Monti
Orlandini – Peucelle, Varallo, Stábile, Ferreira (c), M. Evaristo
CHI: Cortés – Chaparro, Morales – A.Torres, Saavedra (c), C.Torres –
Arellano, Subiabre, Villalobos, Vidal, Aguilera
1:0 Stábile 12 h, 2:0 Stábile 13, 2:1 Arellano 15, 3:1 M.Evaristo 51
1. ARG^ 3 6 3 0 0 10-4
2. CHI 3 4 2 0 1 5-3
3. FRA 3 2 1 0 2 4-3
4. MEX 3 0 0 0 3 4-13
B csoport – Bolívia, Brazília, Jugoszlávia
14.07.30 (12.45) Montevideo, Parque Central
YUG – MELLTARTÓ 2:1 (2:0)
(~20000) Tejada URU, Vallarino URU, Balway FRA
YUG: Jakšić – Ivković (c), Mihajlović – Arsenijević, Stevanović,
Djokić – Tirnanić, Marjanović, Beck, Vujadinović, Sekulić
MELLTARTÓ: Joel – Brilhante, Itália – Hermógenes, Fausto, Fernando –
Poly, Nilo, Arakén, Preguinho (c), Pereira
1:0 Tirnanić 21, 2:0 Beck 30, 2:1 Preguinho 62
17.07.30 (12.45) Montevideo, Parque Central
KANCS – BOL 4:0 (0:0)
(~20000) Matteucci URU, Lombardi URU, Wernken CHI
YUG: Jakšić – Ivković (c), Mihajlović – Arsenijević, Stevanović,
Djokić – Tirnanić, Marjanović, Beck, Vujadinović, Najdanović
BOL: Bermùdes – Durandal, Chavarria – Argote, Lara,
Balderrama – Gómez, Bustamante, Mendéz (c), Alborta, Férnandez
1:0 Beck 60, 2:0 Marjanović 65, 3:0 Beck 67, 4:0 Vujadinović 86
20.07.30 (13.00) Montevideo, Centenario
MELLTARTÓ – BOL 4:0 (1:0)
(-12000) Balway FRA, Matteucci URU, Vallejo MEX
MELLTARTÓ: Velloso – Zé Luiz, Itália – Hermógenes, Fausto, Fernando –
Benedito, Russinho, Carvalho Leite, Preguinho (c), Moderato
BOL: Bermùdes – Durandal, Chavarria – Sáinz, Lara,
Balderrama – Fernández, Ortiz, Bustamante, Mendéz (c), Alborta
1:0 Moderato 37, 2:0 Preguinho 67, 3:0 Moderato 73, 4:0 Preguinho 83
1. KANNA^ 2 4 2 0 0 6-1
2. MELLTARTÓ 2 2 1 0 1 5-2
3. BOL 2 0 0 0 2 0-8
C-csoport – Peru, Románia, Uruguay
14.07.30 (14.50) Montevideo, Estadio Pocitas
ROM – PER 3:1 (1:0)
(+2000) Warnken CHI, Langenus BEL, Matteucci URU
ROM: Lăpuşneanu – Bürger, Steiner – Eissenbeiser, Vogl, Rafinschi –
Covaci, Deşu, Wetzer (c), Stanciu, Barbu
PER: Valdivieso – de las Casas, Soria – Galindo (c), García, Valle –
Lores, Villanueva, Denegri, Neyra, Souza-Ferreira
1:0 Stanciu 2 (95 mp), 1:1 Souza-Ferreira 75, 2:1 Barbu 79, 3:1 Stanciu 89
elküldték: Galindo (56)
18.07.30 (14.30) Montevideo, Centenario
URU – PER 1:0 (0:0)
(+85000) Langenus BEL, Christophe BEL, Balway FRA
URU: Ballestero – Tejera, Nasazzi (c) – Andrade, Fernández, Gestido –
Urdinarán, Castro, Petrone, Cea, Iriarte.
PER: Pardón – de las Casas, Maquillón – Galindo (c), Denegri, Astengo –
Lores, Villanueva, Lavalle, Neyra, Souza
1:0 Castro 65
MEGJEGYZÉS: A mérkőzést stadionnyitó ünnepség előzi meg
21.07.30 (14.50) Montevideo, Centenario
URU – ROM 4:0 (3:0)
(~80000) Rego BRA, Saucedo BOL, Warnken CHI
URU: Ballestero – Macheront, Nasazzi (c) – Andrade, Fernández, Gestido –
Dorado, Scarone, Anselmo, Cea, Iriarte.
ROM: Lâpuşneanu – Bürger, Czako – Eissenbeiser, Vogl, Robe –
Covaci, Deşu,
Wetzer (c), Rafinschi, Barbu
1:0 Dorado 7, 2:0 Scarone 28, 3:0 Anselmo 31, 4:0 Cea 80
1. URU^ 2 4 2 0 0 5-0
2. ROM 2 2 1 0 1 3-5
3. PER 2 0 0 0 2 1-4
D csoport – Belgium, Paraguay, Amerikai Egyesült Államok
13.07.30 (15.00) Montevideo, Parque Central
USA – BEL 3:0 (2:0)
(+15000) Macias ARG, Matteucci URU, Warnken CHI
USA: Douglas – Wood, Moorhouse – Gallagher, Tracey, Brown –
Gonsalves, Florie (c), Patenaude, Auld, McGhee
BEL: Badjou – Nouvens, Hoydoncks – de Clerq, Hellemans, F.Braine
c) – Diddens, Voorhoof, Adams, Moeschal, Versijp
1:0 McGhee 40, 2:0 McGhee 43, 3:0 Patenaude 89 óra
17.07.30 (14.45) Montevideo, Parque Central
USA – PAR 3:0 (2:0)
(~20000) Macias ARG, Aphesteguy URU, Tejada URU
USA: Douglas – Wood, Moorhouse – Gallagher, Tracey, Auld –
Gonsalves, Florie (c), Patenaude, Brown, McGhee
PAR: Denis – Olmedo, Miracca – Etcheverry, Diaz, Aguirre – Nessi –
Dominguez, González, Benitez Cáceres, Vargas Peña (c)
1:0 Patenaude 10, 2:0 González 18 o, 3:0 Patenaude 50 óra
MEGJEGYZÉS: González öngólja néha
Patenaude-nak adott, készítés
ő lett a világbajnokság első mesterhármas-szerzője
20.07.30 (15.00) Montevideo, Centenario
PAR – BEL 1:0 (1:0)
(~12000) Vallarino URU, Lombardi URU, Macias ARG
PAR: P.Benitez – Olmedo, Flóres – S.Benitez, Diaz, Garcete, Nessi –
Romero, Gonzáles, Benitez Cáceres, Vargas Peña (c)
BEL: Badjou – de Dekens, Hoydoncks – Moeschal, Hellemans, F. Braine
c) – Diddens, Nouvens, Adams, Delbecque, Versijp
1:0 Benites Cáceres 40
1. USA^ 2 4 2 0 0 6-0
2. PAR 2 2 1 0 1 1-3
3. BEL 2 0 0 0 2 0-4
Fél döntők
26.07.30 (14.45) Montevideo, Centenario
Argentína 6:1 (1:0) Amerikai Egyesült Államok
(+60000) Langenus BEL, Vallejo MEX, Warnken CHI
ARG: Botasso – Della Tore, Paternoster – J. Evaristo, Monti,
Orlandini – Peucelle, Scopelli, Stábile, Ferreira (c), M.Evaristo
USA: Douglas – Wood, Moorhouse – Gallagher, Tracey, Auld –
Brown, Florie (c), Patenaude, Gonsalves, McGhee
1:0 Monti 20, 2:0 Scopelli 56, 3:0 Stábile 69, 4:0 Peucelle 80, 5:0
Peucelle 85, 6:0 Stábile 87, 6:1 Brown 89
27.07.30 (14.45) Montevideo, Centenario
Uruguay 6:1 (3:1) Jugoszlávia
(+80000) Rego BRA, Saucedo BOL, Balway FRA
URU: Ballestero – Mascheroni, Nasazzi (c) – Andrade, Fernández, Gestido –
Dorado, Scarone, Anselmo, Cea, Iriarte.
YUG: Jakšić – Ivković (c), Mihajlović – Arsenijević, Stevanović,
Djokić – Tirnanić, Marjanović, Beck, Vujadinović, Sekulić
0:1 Vujadinović 4, 1:1 Cea 19, 2:1 Anselmo 21 óra, 3:1 Anselmo 23, 4:1 Iriarte
63, 5:1 Cea 66, 6:1 Cea 72
vég
30.07.30 (15.30) Montevideo, Centenario
Uruguay 4:2 (1:2) Argentína
(-80000) Langenus BEL, Christophe BEL, Saucedo BOL
URU: Ballestero – Mascheroni, Nasazzi (c) – Andrade, Fernández, Gestido –
Dorado, Scarone, Castro, Cea, Iriarte.
ARG: Botasso – Della Torre, Paternoster – J. Evaristo, Monti, Arico
Suárez – Peucelle, Varallo, Stábile, Ferreira (c), M.Evaristo.
1;0 Dorado 12, 1:1 Peucelle 20, 1:2 Stábile 38, 2:2 Cea 58, 3:2 Iriarte
68, 4:2 Castro 89
MEGJEGYZÉS: Nincs meccs a harmadik helyért. Néhány forrás azonban, különösen a
FIFA Bulletin 1984-ből, erősítse meg, hogy a mérkőzés megtörtént (YUG-USA 3:1)!
Egészen megmagyarázhatatlan, ha engem kérdeznek – nem volt harmadik hely meccs
ahogy az előző olimpiai játékokon is történt.
1934-ben mutatták be először.
Gólszerzők listája
8 – Stábile ARG
5 – Cea URU
3 – Peucelle ARG, Prequinho BRA, Beck JUG, Anselmo URU, Pateunade USA
2 – Monti, Zumelzú ARG, Moderato BRA, Vidal CHI, Maschinot FRA,
Vujadinović JUG, M. Rosas MEX + 1 öngól, Stanciu ROM, Castro, Dorado,
Irarte URU, McGhee, USA
1 – M. Evaristo, Scopello, Varallo ARG, Arellano, Subiabre CHI, Langiller,
L.Laurent FRA, Marjanović, Tirnanić JUG, Carreño, Gayón MEX, Benito
Cacéres PAR, Sousa PER, Barbu ROM, Scarone URU, Brown USA
öngól – 2 (M.Rosas MEX a CHI-nek + 2 gól, Gonzáles PAR az USA-nak)
Összesen 70 gól (2 o, 1 f, 1 p, 6 óra), meccsenként 3.89. A legtöbb gól ARG (18),
BEL és BOL gól nélkül. 35 játékos szerzett gólt (senki sem ismételte meg négyszer
évekkel később)
Edzők, asszisztensek, tartalék játékosok
ARG: J. Tramutola – F. Piaggio | E. Piaggio
BEL: H. Goetinck, E. Hanse | Chantraine, Debbie, Sayes
BOL: U. Saucedo | Brito, Murillo, Noya, Reyes Peñaranda
MELLTARTÓ: F. Rodriguez | Benvenuto, Costa, Doca, de Figuelrado, Fortes
Filho, Manuelzinho
CHI: G. Orth | Coddon, Espinoza, Muñoz
FRA: R. Caudron* | Andoire, J. Laurent, Tassin
KANCS: B. Simonović | Hrnijiček, Petković, Spasojević, Stojanović, Tošić
MEX: J. Luque** | Castro Aguirol
PAR: J. Durand Laguna | Carreras Saguier, Chamorro, Florentin, Ortega,
Rivera Núñez, Vilalba
PER: F. Bru | Cillonis, Férnandez, Góngora, Nué, Quintana, Sarmiento
ROM: O. Luchide, C. Rădulescu, R. Wetzer** | Borbély II, Cociş,
Glansmann, Steinbach, Steiner I, Subáşeanu, Zauber
URU: A. Suppici – F. Arispe, E. Frigoli, L. Gracco, F. Olivieri |
Calvo, Capuccini, Melogno, Piriz, Recoba, Riolfo Secco, Saldombide
USA: W. Cummings, R. Millar | Bookie, Gentile, Olivier, Slavin, Stone
* G. Barreau válogatott edzőt váltotta
** játszó edző
Legidősebb és legfiatalabb
A legfiatalabb – a legidősebb
játékos C.Leite BRA 18y 65d | R.Guitiérez MEX 34 körül
kapus Valdivieso PER 20y 71d | Douglas USA 32 év 26 nap
gólszerző M.Rosas MEX 18y 93d | Scarone URU 31y237d
bajnok Dorado URU 22y 38d | Scarone URU 31y246d
döntős Varallo ARG 20y175d | Scarone URU 31y246d
érmes Tirnanić JUG 19y 2d | Florie USA 33 körül
Galindo PER kapitány 28y127d | R.Guitiérez MEX 34 körül
edző Tramutola ARG 27y267d | Luqué MEX 48y 43d
játékvezető Matteucci URU 27y 51d | Rego BRA 49 körül

FIFA Világkupa-döntők, 1930. évi uruguayi játékoskeretek

Nem. Pos Teljes név Születési dátum (életkor) Sapkák klub Ország
ARGENTÍNA (1. csoport)
Vezetőedző: Francisco Olazar és Juan José Tramutola
- GK Angel Bossio 5. május 1905. (25 évesen)   Műhelyek Argentína
- GK Juan Botasso 23. október 1908. (21 évesen)   Quilmes Argentína
- FW Roberto Cherro 23. szeptember 1907. (22 évesen)   Boca Juniors Argentína
- DF Alberto Chividini 23. február 1907. (23 évesen)   Közép-Norte Tucumán Argentína
- FW Attilio Demaría 19. március 1909. (21 éves)   Estudiantil Porteño Argentína
- DF José Della Torre 26. március 1906. (24 éves)   Verseny Argentína
- DF Juan Evaristo 20. június 1902. (28 évesen)   Sportivo Barracas Argentína
- FW Mario Evaristo 10. december 1908. (21 éves korig)   Boca Juniors Argentína
- FW Manuel Ferreira 22. október 1905. (24 évesen)   Diákok La Platából Argentína
- MF Luis Monti 15. május 1901. (29 évesen)   San Lorenzo Argentína
- DF Ramón Muttis 12. március 1899. (31 éves)   Boca Juniors Argentína
- DF Rodolfo Orlandini 1. január 1905. (25 évesen)   Estudiantil Porteño Argentína
- DF Fernando Paternoster 24. május 1903. (27 évesen)   Verseny Argentína
- FW Natalio Perinetti 28. december 1900. (29 éves korig)   Verseny Argentína
- FW Carlos Peucelle 13. szeptember 1908. (21 évesen)   Sportivo Buenos Aires Argentína
- DF Edmundo Piaggio 3. október 1910. (19 évesen)   Lanus Argentína
- FW Alejandro Scopelli 12. május 1908. (22 évesen)   Diákok La Platából Argentína
- FW Carlos Spadaro 5. február 1902. (28 évesen)   Lanus Argentína
- FW Guillermo Stábile 17. január 1905. (25 évesen)   Hurrikán Argentína
- MF Pedro Suárez 21. december 1909. (20 éves korig)   Boca Juniors Argentína
- FW Francisco Varallo 5. február 1910. (20 évesen)   Gimnasia és Esgrima La Plata Argentína
- DF Adolfo Zumelzú 5. január 1902. (28 évesen)   Estudiantil Porteño Argentína
CHILE (1. csoport)
Vezetőedző: Orth György (Magyarország)
- FW John Aguilera     Audax Italiano Chile
- FW Guillermo Arellano 21. augusztus 1908. (21 évesen)   Colo-Colo Chile
- DF Ernesto Chaparro 4. január 1901. (29 évesen)   Colo-Colo Chile
- FW Arturo Coddou     Arturo Fernández fiola Chile
- GK Roberto Cortés 2. február 1905. (25 évesen)   Colo-Colo Chile
- MF Humberto Elgueta     Santiago Wanderers Chile
- GK Cesar Espinoza     Santiago Wanderers Chile
- DF Víctor Morales 10. május 1905. (25 évesen)   Colo-Colo Chile
- FW Horacio Muñoz     Arturo Fernández fiola Chile
- FW Tomás Ojeda 20. április 1910. (20 évesen)   Boca Juniors Antofagasta Chile
- DF Ulises Poirier 2. február 1897. (33 évesen)   La Cruz Valparaiso Chile
- DF Guillermo Riveros 10. február 1902. (28 évesen)   La Cruz Valparaiso Chile
- MF Guillermo Saavedra 5. november 1903. (26 évesen)   Colo-Colo Chile
- FW Carlos Schneeberger 21. június 1902. (28 évesen)   Colo-Colo Chile
- FW Guillermo Subiabre 25. február 1902. (28 évesen)   Colo-Colo Chile
- MF Arturo Torres helyőrző kép 20. október 1906. (23 évesen)   Colo-Colo Chile
- MF Casimiro Torres 1906   Everton Chile
- FW Carlos Vidal 24. február 1902. (28 évesen)   Audax Italiano Chile
- FW Eberardo Villalobos 1. április 1908. (22 évesen)   rohamosztag Chile
FRANCIAORSZÁG (1. csoport)
Vezetőedző: Raoul Caudron
- DF Numa Andoire 19. március 1908. (22 éves) 0 FC Antibes Franciaország
- DF Marcel Capelle 11. december 1904. (25 éves korig) 4 Francia Racing Club Franciaország
- MF Augustin Chantrel 11. november 1906. (23 évesen) 8 CASG Párizs Franciaország
- FW Edmond Delfour 1. november 1907. (22 évesen) 6 Francia Racing Club Franciaország
- MF Celestin Delmer 15. február 1907. (23 évesen) 2 Amiens AC Franciaország
- FW Marcel Langiller 2. június 1908. (22 évesen) 8 Excelsior AC Roubaix Franciaország
- MF Jean Laurent 30. december 1906. (23 éves korig) 3 CA Paris Franciaország
- FW Lucien Laurent 10. december 1907. (22 éves korig) 2 CA Paris Franciaország
- FW Ernest Libérati 22. március 1906. (24 éves) 3 Amiens AC Franciaország
- FW André Maschinot 28. június 1903. (27 évesen) 3 FC Sochaux Franciaország
- DF Étienne Mattler 25. december 1905. (24 éves korig) 1 FC Sochaux Franciaország
- MF Marcel Pinel 8. július 1908. (22 évesen) 3 Vörös Csillag Párizs Franciaország
- GK André Tassin 1902 0 Francia Racing Club Franciaország
- GK Alex Thépot 30. július 1906. (23 évesen) 12 Vörös Csillag Párizs Franciaország
- FW Émile Veinante 12. június 1907. (23 évesen) 3 Francia Racing Club Franciaország
- MF Alexandre Villaplane 12. szeptember 1905. (24 évesen) 22 Francia Racing Club Franciaország
MEXIKÓ (1. csoport)
Vezetőedző: Juan Luque de Serralonga
- MF Efraín Amézcua     Atlasz Mexikó
- GK Oscar Bonfiglio 5. október 1905. (24 évesen)   Mars Mexikó
- FW Juan Carreño 14. augusztus 1907. (22 évesen)   Atlasz Mexikó
- FW Jesus Castro     Atlasz Mexikó
- DF Rafael Garza Gutiérrez 13. december 1896. (33 éves korig)   Amerika Mexikó
- DF Francisco Garza Gutiérrez 1904   Amerika Mexikó
- FW Roberto Gayón 1905   Amerika Mexikó
- FW Hilario López 18. november 1907. (22 évesen)   Mars Mexikó
- FW Dionisio Mejía 6. január 1907. (23 évesen)   Atlasz Mexikó
- FW Felipe Olivares 1905   Atlasz Mexikó
- FW Luis Perez 1907   Necaxa Mexikó
- MF Raymundo Rodríguez 1905   Mars Mexikó
- MF Felipe Rosas 5. február 1910. (20 évesen)   Atlasz Mexikó
- DF Manuel Rosas 17. április 1912. (18 évesen)   Atlasz Mexikó
- FW José Ruíz 1904   Necaxa Mexikó
- MF Alfredo Sánchez     Amerika Mexikó
- GK Isidoro Sota 1902   Amerika Mexikó
JUGOSZLÁVIA (2. csoport)
Vezetőedző: Boško Simonović
- MF Milorad Arsenijević 6. június 1906. (24 évesen) 16 SK Beograd Jugoszlávia
- FW Bek Iván 29. október 1909. (20 évesen) 2 FC Sète Franciaország
- MF Momčilo Đokić 27. február 1911. (19 évesen) 2 Jugoslavija Beograd Jugoszlávia
- FW Branislav Hrnjiček 5. június 1908. (22 évesen) 4 Jugoslavija Beograd Jugoszlávia
- DF Milutin Ivković 3. március 1906. (24 éves) 22 ASK Beograd Jugoszlávia
- GK Milovan Jakšić 21. szeptember 1909. (20 évesen) 2 ASK Beograd Jugoszlávia
- FW Blagoje Marjanović 9. szeptember 1907. (22 évesen) 15 SK Beograd Jugoszlávia
- DF Dušan Marković 9. március 1906. (24 éves) 0 Vajdaság Újvidék Jugoszlávia
- DF Dragoslav Mihajlović 13. december 1906. (23 éves korig) 1 BSK Beograd Jugoszlávia
- FW Dragutin Najdanović 15. április 1908. (22 évesen) 3 BSK Beograd Jugoszlávia
- FW Branislav Sekulić 29. október 1906. (23 évesen) 3 SC Montpellier Franciaország
- MF Teofilo Spasojević 21. január 1909. (21 évesen) 1 Jugoslavija Beograd Jugoszlávia
- MF Ljubiša Stefanović 4. január 1910. (20 évesen) 0 FC Sète Franciaország
- GK Milan Stojanović   0 BSK Beograd Jugoszlávia
- FW Aleksandar Tirnanić 15. július 1911. (18 évesen) 5 BSK Beograd Jugoszlávia
- DF Dragomir Tošić 8. november 1909. (20 évesen) 0 BSK Beograd Jugoszlávia
- FW Đorđe Vujadinović 6. december 1909. (20 éves korig) 4 BSK Beograd Jugoszlávia
BRAZÍLIA (2. csoport)
Vezetőedző: Píndaro de Carvalho Rodrigues
- FW Araken 17. július 1905. (24 évesen)   Santos Brazília
- FW Benedek 10. május 1910. (20 évesen)   Botafogo Brazília
- MF Benevenuto 8. augusztus 1903. (26 évesen)   Flamengo Brazília
- DF Fényes 5. november 1904. (25 évesen)   Vasco da Gama Brazília
- FW Carvalho Leite 25. június 1912. (18 évesen)   Botafogo Brazília
- FW Doca 7. április 1903. (27 évesen)   São Cristóvão Brazília
- MF Pompa 28. január 1905. (25 évesen)   Vasco da Gama Brazília
- MF Fernando 1. március 1906. (24 éves)   Fluminense Brazília
- MF Erős 9. szeptember 1901. (28 évesen)   Fluminense Brazília
- MF Hermógenes 4. november 1908. (21 évesen)   Amerika Brazília
- DF Olaszország 22. május 1907. (23 évesen)   Vasco da Gama Brazília
- MF Ivan Mariz 16. május 1910. (20 évesen)   Fluminense Brazília
- GK Joel 1. május 1904. (26 évesen)   Amerika Brazília
- FW Manoelzinho 22. augusztus 1907. (22 évesen)   Goytacaz Brazília
- FW Mérsékelt 14. július 1902. (27 évesen)   Flamengo Brazília
- FW Nílus 3. április 1903. (27 évesen)   Botafogo Brazília
- DF Oscarino 17. január 1907. (23 évesen)   Ypiranga Niterói Brazília
- MF Pamplona 24. március 1904. (26 éves)   Botafogo Brazília
- FW Poly 26. január 1909. (21 évesen)   Americano Brazília
- FW Preguinho 8. február 1905. (25 évesen)   Fluminense Brazília
- FW Russinho 18. december 1902. (27 éves korig)   Vasco da Gama Brazília
- FW Teóphilo 11. április 1900. (30 évesen)   São Cristóvão Brazília
- GK Velloso 25. szeptember 1908. (21 évesen)   Fluminense Brazília
- DF Zé Luiz 16. november 1904. (25 évesen)   São Cristóvão Brazília
BOLÍVIA (2. csoport)
Vezetőedző: Ulises Saucedo
- FW Mario Alborta 1904 7 Bolívar klub Bolívia
- MF Juan Argote 1906 0 Bolívar klub Bolívia
- GK Jesús Bermúdez 1902 6 Oruro Royal Bolívia
- MF Miguel Brito   0 Oruro Royal Bolívia
- FW José Bustamante 1907 7 Tengerpart Bolívia
- DF Casiano Chavarría 3. augusztus 1901. (28 évesen) 6 Calavera La Paz Bolívia
- DF Segundo Durandal 17. március 1912. (18 éves) 0 CS San Jose Oruro Bolívia
- FW René Fernández 1906 0 Alianza Oruro Bolívia
- FW Gumersindo Gómez 1907 0 Oruro Royal Bolívia
- MF Diógenes Lara 1902 7 Bolívar klub Bolívia
- FW Rafael Méndez 1904 7 Universitario La Paz Bolívia
- GK Miguel Murillo   0 Bolívar klub Bolívia
- MF Constantino Noya   0 Oruro Royal Bolívia
- FW Eduardo Reyes Ortíz 1907 0 A legerősebb Bolívia
* DF Luis Reyes Peñaranda   0 Universitario La Paz Bolívia
- MF Renato Sáinz 14. december 1899. (30 éves korig)   A legerősebb Bolívia
- MF Jorge Valderrama 12. december 1906. (23 éves korig) 5 Oruro Royal Bolívia
URUGUAY (3. csoport)
Vezetőedző: Alberto Suppici
- MF José Andrade 22. november 1901. (28 évesen) 29 Nemzeti Uruguay
- FW Peregrino Anselmo 3. augusztus 1904. (25 évesen) 8 Peñarol Uruguay
- GK Enrique Ballesteros 18. január 1905. (25 évesen) 19 Rampla Juniors Uruguay
- FW Juan Carlos Calvo 1906 0 Miramar Misiones Uruguay
- GK Miguel Capuccini 5. január 1904. (26 évesen) 6 Peñarol Uruguay
- FW Héctor Castro 29. november 1904. (25 évesen) 17 Nemzeti Uruguay
- FW Pedro Cea 1. szeptember 1900. (29 évesen) 21 Nemzeti Uruguay
- FW Pablo Dorado 22. június 1908. (22 évesen) 2 Bella Vista Uruguay
- MF Lorenzo Fernández 20. május 1900. (30 évesen) 20 Peñarol Uruguay
- MF Álvaro Gestido 17. május 1907. (23 évesen) 10 Peñarol Uruguay
- FW Santos Iriarte 2. november 1902. (27 évesen) 5 Racing Club Uruguay
- DF Ernesto Mascheroni 21. november 1907. (22 évesen) 0 Olimpia Uruguay
- MF Angel Melogno 22. március 1905. (25 éves) 5 Bella Vista Uruguay
- DF José Nasazzi 24. május 1901. (29 évesen) 28 Bella Vista Uruguay
- FW Pedro Petrone 11. május 1904. (26 évesen) 27 Nemzeti Uruguay
- MF Conduelo Píriz 1905 7 Nemzeti Uruguay
- DF Emilio Recoba 3. november 1904. (25 évesen) 5 Nemzeti Uruguay
- MF Carlos Riolfo 5. november 1905. (24 évesen) 2 Peñarol Uruguay
- FW Zoilo Saldombide 18. március 1905. (25 éves) 14 Montevideo vándorok Uruguay
- FW Scarone Héctor 26. november 1898. (31 évesen) 48 Nemzeti Uruguay
- DF Domingo Tejera 22. július 1899. (30 évesen) 15 Montevideo vándorok Uruguay
- FW Santos Urdinarán 30. március 1900. (30 éves) 19 Nemzeti Uruguay
ROMÁNIA (3. csoport)
Vezetőedző: Costel Rădulescu
- FW Ştefan Barbu 2. március 1908. (22 éves) 4 Gloria Arad Románia
- MF Alexandru Borbely   0 Belvedere Bucureşti Románia
- DF Bürger Rudolf 31. október 1908. (21 évesen) 4 Chinezul Timişoara Románia
- DF Iosif Czako 11. június 1906. (24 évesen) 1 UDR Reşiţa Románia
- FW Adalbert Deşu 1909 4 UDR Reşiţa Románia
- MF Alfred Eisenbeisser 7. április 1908. (22 évesen) 0 Dragoş Vodă Cernăuţi Románia
- FW Andrei Glanzmann 27. március 1907. (23 éves) 0 FC Oradea Románia
- FW Kocsis Elemer 27. február 1910. (20 évesen) 0 FC Bihar Románia
- FW Kovács Miklós 23. december 1911. (18 éves korig) 3 Banatul Temesvár Románia
- GK Ion Lǎpuşneanu 8. december 1908. (21 éves korig) 3 Sportul Studenţesc Románia
- MF Ladislau Raffinsky 23. április 1905. (25 évesen) 4 Juventus Bucuresti Románia
- MF Corneliu köntös 23. május 1908. (22 évesen) 0 Olympia Bucureşti Románia
- FW Constantin Stanciu 1911 4 Venus Bucureşti Románia
- MF Petre Steinbach 1. január 1906. (24 évesen) 0 FC Unirea Tricolor Bucureşti Románia
- DF Adalbert Steiner 24. január 1907. (23 évesen) 9 Chinezul Timişoara Románia
- MF Rudolf Steiner   5 Chinezul Timişoara Románia
- FW Ilie Subăşeanu 1906 2 Olympia Bucureşti Románia
- MF Emerich Vogl 12. augusztus 1905. (24 évesen) 10 Juventus Bucureşti Románia
- FW Rudolf Wetzer 17. március 1901. (29 éves) 12 Juventus Bucureşti Románia
- GK Zauber Sámuel 1. január 1901. (29 évesen) 0 Maccabi Bucureşti Románia
PERU (3. csoport)
Vezetőedző: Spanyolország Francisco Bru
- MF Eduardo Astengo     Sport egyetem Peru
- FW Carlos Cilloniz     Sport egyetem Peru
- DF Mario de las Casas 31. január 1901. (29 évesen)   Lawn Tennis de la Exposición Peru
- MF Alberto Denegri     Alianza Lima Peru
- DF Arturo Fernandez 10. április 1910. (20 évesen)   Sport egyetem Peru
- MF Plácido Galindo 9. március 1906. (24 éves)   Sport egyetem Peru
- MF Vasárnap Garcia 1904   Alianza Lima Peru
- FW Jorge Góngora     Sport egyetem Peru
- FW José María Lavalle 5. június 1911. (19 évesen)   Alianza Lima Peru
- FW Julio Lores 15. szeptember 1908. (21 évesen)   Szövetség FBC Peru
- DF Antonio Maquilón 29. november 1902. (27 évesen)   Tarapacá Ferroviario Peru
- FW Demetrio Neyra 1906   Alianza Lima Peru
- FW Pablo Pacheco     Sport egyetem Peru
- GK Jorge Pardon 19. december 1909. (20 éves korig)   Sporting Tabaco Peru
- MF Julio Quintana     Alianza Lima Peru
- FW Lizardo Rodríguez Nue 30. augusztus 1910. (19 évesen)   Progreso Peru
- FW Jorge Sarmiento     Alianza Lima Peru
- DF Alberto Soria 1906   Alianza Lima Peru
- FW Luis Souza Ferreira 30. június 1904. (26 évesen)   Sport egyetem Peru
- GK Juan Valdivieso 6. május 1910. (20 évesen)   Alianza Lima Peru
- MF Juan Alfonso Valle 1905   Italiano Lima Peru
- FW Alejandro Villanueva 4. június 1908. (22 évesen)   Alianza Lima Peru
AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK (4. csoport)
Vezetőedző: Robert Millar
- MF Andy Auld 26. január 1900. (30 évesen) 1 Providence Gold Bugs Egyesült Államok
- FW Mike Bookie 12. szeptember 1904. (25 évesen) 0 Cleveland Slavia Egyesült Államok
- MF Jim Brown 31. december 1908. (21 éves korig) 3 New York Giants Egyesült Államok
- GK Jimmy Douglas 12. január 1898. (32 évesen) 5 New York-i nemzetiek Egyesült Államok
- FW Tom Florie 6. szeptember 1897. (32 évesen) 2 Új Bedford Whalers Egyesült Államok
- DF Jimmy Gallagher 7. június 1901. (29 évesen) 2 New York-i nemzetiek Egyesült Államok
- DF James Gentle 21. július 1904. (25 évesen) 0 Philadelphiai Krikett Klub Egyesült Államok
- MF Billy Gonsalves 10. augusztus 1908. (21 évesen) 0 Fall River lövészek Egyesült Államok
- FW Bart McGhee 30. április 1899. (31 évesen) 0 New York-i nemzetiek Egyesült Államok
- DF George Moorhouse 4. május 1901. (29 évesen) 1 New York Giants Egyesült Államok
- MF Arnie Oliver 22. május 1907. (23 évesen) 0 Providence Gold Bugs Egyesült Államok
- FW Bert Patenaude 4. november 1909. (20 évesen) 0 Fall River lövészek Egyesült Államok
- MF Philip Slone 20. január 1907. (23 évesen) 0 New York Giants Egyesült Államok
- DF Raphael Tracey 6. február 1904. (26 évesen) 0 Ben Millers Egyesült Államok
- DF Frank Vaughn 18. február 1902. (28 évesen) 0 Ben Millers Egyesült Államok
- DF Alexander Wood 12. június 1907. (23 évesen) 0 Detroit Holley karburátor Egyesült Államok
PARAGUAY (4. csoport)
Vezetőedző: José Durand Laguna
- MF Francisco Aguirre 1908   Olimpia Paraguay
- GK Pedro Benítez     Szabadság Paraguay
- MF Santiago Benítez 1903   Olimpia Paraguay
- FW Delfin Benítez Cáceres 24. szeptember 1910. (19 évesen)   Szabadság Paraguay
- FW Saguier Carreras     Sportivo Luqueño Paraguay
- DF Eustacio Chamorro     Hayes elnök Paraguay
- GK Modesto Denis 1901   Nemzeti Paraguay
- MF Eusebio Díaz 1901   guarani Paraguay
- FW Diógenes Domínguez 1902   Sportivo Luqueño Paraguay
- MF Romildo Etcheverry 1907   Olimpia Paraguay
- MF Diego Florentín     River Plate Paraguay
- DF megváltó virágok 1906   Cerro Porteno Paraguay
- MF Tranquilino Garcete 1907   Szabadság Paraguay
- FW Aurelio González 25. szeptember 1905. (24 évesen)   Olimpia Paraguay
- DF José Miracca 23. szeptember 1903. (26 évesen)   Nemzeti Paraguay
- FW Lino Nessi 1904   Szabadság Paraguay
- DF Quiterio Olmedo 21. december 1907. (22 éves korig)   Nemzeti Paraguay
- FW Amadeo Ortega     River Plate Paraguay
- FW Bernabé Rivera     Sportivo Luqueño Paraguay
- FW Gerardo Romero 1906   Szabadság Paraguay
- FW Luis Vargas Peña 1905   Olimpia Paraguay
- FW Jacinto Villalba     Cerro Porteno Paraguay
BELGIUM (4. csoport)
Vezetőedző: Hector Goetinck
- FW Ferdinand Adams 3. május 1903. (27 évesen) 21 SC Anderlechtois Belgium
- GK Arnold Badjou 26. június 1909. (21 évesen) 3 Daring Club de Bruxelles Societe Royale Belgium
- MF Pierre Braine 26. október 1900. (29 évesen) 42 Royal Beerschot AC Belgium
- MF Alexis Chantraine 16. március 1901. (29 éves) 0 Royal FC Liegeois Belgium
- GK Jean De Bie 9. május 1892. (38 évesen) 37 Royal Racing Club de Bruxelles Belgium
- MF Jean De Clercq 17. május 1905. (25 évesen) 5 Antwerpen Királyi FC Belgium
- DF Henri De Deken 3. augusztus 1907. (22 évesen) 0 Antwerpen Királyi FC Belgium
- FW Gérard Delbeke 1. szeptember 1903. (26 évesen) 0 Royal FC Brugeois Belgium
- FW Jan Diddens 14. szeptember 1908. (21 évesen) 21 RC de Malines Societe Royale Belgium
- MF August Hellemans 14. szeptember 1907. (22 évesen) 4 Royal FC Malinois Belgium
- DF Nic Hoydonckx 29. december 1900. (29 éves korig) 19 FC Excelsior Hasselt Belgium
- FW Jacques Moeschal 6. szeptember 1900. (29 évesen) 15 Royal Racing Club de Bruxelles Belgium
- DF Theodore Nouwens 17. február 1908. (22 évesen) 10 RC de Malines Societe Royale Belgium
- FW André Saeys 20. február 1911. (19 évesen) 0 Royal CS Brugeois Belgium
- FW Lajos Versyp 5. december 1908. (21 éves korig) 7 Royal FC Brugeois Belgium
- FW Bernard Voorhoof 10. május 1910. (20 évesen) 6 Liersche Sportkring Belgium

Világkupa 1930   Világbajnokság 1934

Világkupa 1938   Világkupa 1950

Világkupa 1954  Világkupa 1958

Világkupa 1962   Világkupa 1966

Világkupa 1970   Világkupa 1974

Világkupa 1978    Világkupa 1982

Világkupa 1986   Világkupa 1990

Világkupa 1994   Világkupa 1998

Világkupa 2002   Világkupa 2006

Világkupa 2010   Világkupa 2014

Világkupa 2018   Világkupa 2022

REKLÁM
Betway online fogadási oldal
Levéltár
Vissza a tetejére