CONCACAF 2022 FIFA World Cup Katar

Cikk: CONCACAF kvalifikáció a 2022-es katari világbajnokság döntőjére

Kezdőlap ⇒ Cikkek

Írta: Brian Beard | 31. AUGUSZTUS 2020

Mind a 35 tagja CONCACAF részt vesz a minősítő versenyen 2022-es labdarúgó-világbajnokság Katarban az első öt nemzetnek búcsúja van a harmadik fordulóig. A legjobb magvak Mexikó, ezt követi az USA, Costa Rica, Jamaica és Honduras.

A következő csapatok, XNUMX-tól tízig;

El Salvador

Kanada

Curaco

Panama

Haiti.

A legalacsonyabb helyen, 35-tel Anguilla a FIFA világranglistája 210.

Az első három csapat automatikusan kvalifikálja magát, a negyedik helyen végzett nemzet pedig interkontinentális rájátszásba kerül.

Mexikó – FIFA-ranglista 11

A 11 fős FIFA-rangsorral Mexikó joggal tekinthető a selejtezők dominanciájának kedvencének, nem beszélve arról, hogy ők a jelenlegi bajnokok, akik 2019-ben megnyerték a trófeát. Történelmileg ők a legsikeresebb CONCACAF-nemzetek 11 konföderációs címével és három címével. CONCACAF bajnokság. Mexikó Brazíliával együtt az egyetlen ország, amely az elmúlt hét világbajnokság döntőjében valamennyi csoportkörből kijutott.

Mexikónak nagyon tapasztalt csapata van; a kapuban a 35 éves Guillermo Ochoa, 109 válogatott, előtte pedig Hector Moreno 104 válogatottsággal.

A középpályán két izgalmas, fiatal esélyes van, akik klubfocijukat az Eredivisie-ben játsszák; Edson Alvarez 22 éves, Erick Gutierrez pedig 25 éves volt az Ajaxban és a PSV-ben.

A sztárember és az az ember, aki Mexikót Katarba rúghatja, az az ember, akinek góljaival a Wolves bejutott a Premier League-be és két Európa-liga-kampányba, Raul Jimenez. Egyértelmű, hogy ő az, akit 24 válogatott mérkőzésen 81 fős középmezőnyből visszatérő góllal kell nézni.

Mexikónak nem lehet gondja a kvalifikációval.

Amerikai Egyesült Államok – FIFA-ranglista 22

Bár csak a 22. helyen állnd a világon az USA-nak kiemelkedő esélye van a 2022-es Katar elérésére. CONCACAF-győztesek 2017-ben a nemzeti csapatot a játékosok fő bázisának számító MLS rohamos növekedése lendítette fel. Észak-Amerikán kívül azonban számos amerikai játékos van, akik a legmagasabb szinten játszanak Európában.

A kupac tetején a nagy dolgokra hivatott játékos a támadó, Christian Pulisic. Még mindig csak 21 évesen, az előző idényben nagyot hódított a Premier League-ben, és segített kirúgni a Chelsea-t a Bajnokok Ligájában. Góljainak száma nemzetközi szinten sem túl kopott, 14 meccsen 34 gólt szerzett.

Tim Ream a Premier League-ben fog játszani az újonnan feljutott Fulham csapatában. Sergino Dest az Ajaxban, John Brook a Wolfsburgban, a középpályás Western McKennie pedig a Juventus játékosa. Gólerős, támadójátékos, aki eddigi 19 válogatott mérkőzésén hatszor volt eredményes.

Nem látok túl sok problémát az USA számára a kvalifikációban

Costa Rica – FIFA-ranglista 46

Cost Rica még 2014-ben bejutott a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjébe, és a közép-amerikai nemzetek történetének legjobb rekordja. Háromszor nyerték meg a CONCACAF-ot és négyszer a Copa Americanát. Ők az egyetlen válogatott Közép-Amerikában, amely öt labdarúgó-világbajnokságon lépett pályára, és Brazíliában a negyeddöntőig jutottak a HÁROM korábbi világbajnokból álló csoport élén. Uruguay, Olaszország és Anglia. Ezt követően a 16. fordulóban, egy 0-0-s döntetlen után a negyeddöntőben elszenvedett, negyeddöntőben elszenvedett lövöldözés után büntetőpárbajban verték meg Görögországot.

A Costa Rica-i csapat nagy része az MLS-ben futballozik, bár a tapasztalt kapus, Keylor Navas a Paris St Germain sztárja, és a Bayern Münchentől elszenvedett UCL-ben is megőrizte kapuját.

Bryan Oviedo az FC Copenhagen védője, de Navas után a legismertebb játékosuk Joel Campbell. Jelenleg a Leon csapatában játszik, de 2011 és 2018 között az Arsenalban volt. Mindössze három gólt szerzett az Ágyúsoknál, de aztán úgymond "turné" indult, nyolc kölcsönjátékkal az első kettő közül jelenlegi klubjában, Leonban. Hazája számára gólrekordja nem túl sok kiabálás, mindössze 17 93 meccsen.

Úgy gondolom, hogy Costa Ricát veszélyeztetheti a CONCACAF néhány alacsonyabb helyezést elért csapata, és nehézségekbe ütközhet, hogy igazolja, hogy a selejtezők harmadik legjobb csapata.

Jamaica – FIFA-ranglista 48

Úgy gondolom, hogy Jamaica Costa Ricát egészen a harmadik helyig fogja elérni Mexikó és az USA mögött. Noha a saját Karib-tenger kupájában sokkal sikeresebbek – hatszor nyertek –, a Reggae Boys néven ismerték több mint tekintélyes rekordot a CONCACAF Arany Kupában. Az utóbbi időben kétszer végeztek második helyen; 2015-ben Mexikóba, 2017-ben pedig az Egyesült Államokba. Szinte az egész csapatuk otthon van, bár Andre Blake kapitány az MLS-ben játszik a Philadelphia Union csapatában.

Amal Knight és Alvas Powell a Tusconnál, illetve az Inter Miaminál van. Bobby Decorva-Reid az előző szezonban segítette a Fulhamot a Premier League-be jutásban. Az egyik játékos, akit különösen várok, az, akit sokszor láttam a Prestonnál, Daniel Johnson. Ennek ellenére egy játékváltó, tele ügyességgel és képességekkel, és pont az a fajta előadó, aki bármelyik meccset meg tudja nyerni csapatának.

Tavaly Jamaica sokkolta az Egyesült Államokat egy 1-0-s washingtoni győzelemmel, majd ezt követően a Honduras elleni Arany Kupa-győzelem negyeddöntőt ért el Panamával, amelyet 1-0-ra vertek. Az elődöntőben az USA 3-1-es legyőzését szenvedték el. De meg kell csodálni a "visszapattanási képességüket", mert ennek a fordítottját követően, az egyetlen vereségük után 2019-ben, Jamaica 20 gólt lőtt, és öt egymást követő gólt tartott.

Szeretném azt sugallni, hogy Jamaica lehet a harmadik automatikus selejtező.

Honduras – FIFA-ranglista 62

Honduras korábbi CONCACAF-győztes, de ez még 1981-ben volt, bár a 2001-es Copa Americán sikerült a harmadik helyen végezniük. Azonban szinte naprakészen 2017-ben megnyerték a Közép-Amerika Kupát.

A legjobb játékosokkal nem túl gazdag Hondurasban még mindig ott van a Boavista játékosa, Jorge Benguuhe, akit nevelőegyesületétől, az Olimpiától kapott kölcsönben, akinél kimagasló, 32 gólt szerzett 65 meccsen. Hondurasban három meccsen kétszer betalált, így gólveszélyt jelent majd, csakúgy, mint a Houston Dynamo Alberth Elis, akinek a gólaránya nemzetközi szinten 10:42, XNUMX meccsen XNUMX gól.

Kedvező széllel Honduras külső esélyes lehet a rájátszásra.

Az első négy helyért küzdő öt kedvencen kívül megnéztem néhány sötét lovat, amelyek érdemesek lehetnek figyelembe venni

El Salvador csapata többnyire hazai játékosokból és tengerentúli labdarúgókból áll. Darwin és Oscar Ceren testvérek nemzetük reményei lovagolnak rajtuk. Darwin a Houston Dynamo középpályása, míg Oscar, az Alianza játékosa (28) eddigi 28 válogatott meccsén hat gólt szerzett. A harminc éves Pablo Punyas egy középpályás, aki Izlandon játszik az FC Reykjavik csapatában, de szerintem a legtöbbet a 32 éves támadótól, Rodolfo Zelayától várják el, aki természetes gólszerző. 2010 és 2018 között 112 meccsen 227 gólt szerzett az Alianza FC színeiben, és nemzetközi rekordja sem marad el tőle, 23 gól 52 meccsen.

El Salvadornak vannak góljai, és ez lehet a legnagyobb esélye a rájátszásba kerülés megszerzésére.

Kanada történelmet írt, amikor 2000-ben a verseny óriásain, Mexikón és az USA-n kívül ő lett az egyetlen válogatott, amely megnyerte a CONCACAF Arany Kupát. A nemzeti csapat annyira fel van izgulva, hogy jól szerepeljen a selejtezőben, és 1986 után csak egy második világbajnoki döntőt érjen el, megelőzve a 2026-os finálé közös házigazdájaként.

A kanadai keret szinte kizárólag MLS-alapú, de három játékos alkotja majd a csapat gerincét, ami sok okot ad az optimizmusra, valamint egy figyelnivaló, akit igazán érdemes megnézni.

Milyen hatalmas lökést adott a kanadai futballnak és az egész észak-amerikai játéknak, amikor Alphonso Davies megnyerte az UCL-t a Bayern Münchennel. A 17 válogatott meccsen szerzett lenyűgöző öt góljával Davies az első olyan játékos, aki a millennium óta született, aki az MSL-ben játszott, amit 16 évesen a Vancouver Whitecaps csapatában játszott. Rekordokat állít fel azóta, hogy ő lett a legfiatalabb játékos, aki gólt szerzett a kanadai férfiválogatottban, amikor kétszer betalált a francia Guyana elleni CONCACAF-győzelem során, és a CONCACAF valaha volt legfiatalabb gólszerzője.

Hátul a tapasztalt védő és kapitány, Scott Arfield áll, aki jelenleg a Glasgow Rangersben játszik. A gólok osztályán Daviest a Cardiff City Junior Hoilettje tudja támogatni, akinek rengeteg tapasztalata van a Premier League-ben.

De a játékos, akit kiemelnék, egy 20 éves támadó, akinek már nyolc válogatottja van, Liam Miller.

Liam 16 éves kora óta a Liverpool Academy játékosa volt kölcsönadásban Kilmarnockban, ahol több mint 30 meccset játszott, mielőtt idén visszatért az Anfieldhez. Annak ellenére, hogy a Championship és a Bundesliga klubjai többször is megpróbálták elcsábítani, Liam úgy döntött, hogy a Liverpoolnál marad. A gólkirály megtestesítője, kétlábú is, és igazi csiszolásra váró gyöngyszem.

Brian Beard, a Labdarúgó Szövetség történészének munkatársa.