UEFA Europa League      2018-19      Preliminary Round  
  Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg   Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg  
      Europa 1–1 0–5     Prishtina 1–6       Birkirkara 1–1 1–2     KÍ Klaksvík 2–3  
      Sant Julià 0–2 1–2     Gżira United 1–4       Tre Fiori 3–0 0–1     Bala Town 3–1  
      Engordany 2–1 1–1     Folgore 3–2       Cefn Druids   1–1   0–1      Trakai  1–2   
      B36 Tórshavn (p 4-2)  1–1  1–1     St Joseph's  2–2                      
                                       
  UEFA Europa League      2018-19      First Qualifying Round  
  Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg   Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg  
      Stjarnan 3–0 0–1     Nõmme Kalju 3–1       Cliftonville 0–1 1–2     Nordsjælland 1–3  
      Ilves 0–1 1–2     Slavia Sofia 1–3       Banants 1–2 0–3     Sarajevo 1–5  
      KÍ Klaksvík 1–2 1–1     Žalgiris  2–3       Engordany 0–3 1–7     Kairat 1–10  
      Fola Esch (pens 5-4) 0–0 0–0     Prishtina 0–0       Petrocub Hîncești 1–1 1–2     Osijek 2–3  
      Glenavon 2–1 1–5     Molde 3–6       Anorthosis Famagusta 2–1 0–1     Laçi 2–2  
      DAC Dunajská Streda 1–1 2–1     Dinamo Tbilisi 3–2       Ferencváros 1–1 0–1     Maccabi Tel Aviv 1–2  
      Stumbras 1–0 0–2     Apollon Limassol 1–2       Balzan 4–1 1–2     Keşla 5–3  
      Široki Brijeg 2–2 1–1     Domžale 3–3       Rabotnički 2–1 0–4     Honvéd 2–5  
      Rangers 2–0 0–0     Shkupi 2–0       Rudar Pljevlja 0–3 0–3     Partizan 0–6  
      Gabala 0–2 1–0     Progrès Niederkorn 1–2       CSKA Sofia (pens 5-3) 1–0 0–1     Riga FC 1–1  
      Racing FC 0–2 0–0     Viitorul Constanța 0–2       Milsami Orhei 2–4 0–5     Slovan Bratislava 2–9  
      Samtredia 0–1 0–2     Tobol 0–3       Radnički Niš 4–0 1–0     Gżira United 5–0  
      Partizani 0–1 0–2     Maribor 0–3       Lech Poznań 2–0 1–2     Gandzasar Kapan 3–2  
      Neftçi Baku 3–1 0–4     Újpest 3–5       Chikhura Sachkhere 0–0 2–1     Beitar Jerusalem 2–1  
      Budućnost Podgorica 0–2 1–1     Trenčín 1–3       Vaduz 1–0 2–3     Levski Sofia 3–3  
      Derry City 0–2 2–1     Dinamo Minsk 2–3       Narva Trans 0–2 1–3     Željezničar 1–5  
      B36 Tórshavn 0–0 2–1     Titograd Podgorica 2–1       Trakai 0–0 1–0     Irtysh Pavlodar 1–0  
      Górnik Zabrze 1–0 1–1     Zaria Bǎlți 2–1       Hibernian 6–1 6–4     NSÍ Runavík 12–5  
      Spartak Subotica 1–1 2–0     Coleraine 3–1       Rudar Velenje 7–0 3–0     Tre Fiori 10–0  
      Pyunik 1–0 2–0     Vardar 3–0       FCI Levadia 0–1 1–2     Dundalk 1–3  
      Shamrock Rovers 0–1 1–1     AIK 1–2       ÍBV 0–4 0–2     Sarpsborg 08 0–6  
      Connah's Quay Nomads 1–3 0–2     Shakhtyor Soligorsk 1–5       KuPS 0–1 1–1     Copenhagen 1–2  
      Lahti 0–3 0–0     FH 0–3       Liepāja  0–3   2–1      BK Häcken   2–4   
      Ventspils  5–0   3–3      Luftëtari   8–3                       
                                       
  UEFA Europa League      2018-19      Second Qualifying Round  
  Champions Path   Main Path  
  Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg   Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg  
      Cork City Bye Bye     N/A Bye       Molde 3–0 2–0     Laçi 5–0  
      The New Saints 2–1 1–1     Lincoln Red Imps 3–2       Atalanta 2–2 8–0     Sarajevo 10–2
      Torpedo Kutaisi 3–0 4–0     Víkingur Gøta 7–0       Žalgiris 1–0 1–1     Vaduz 2–1  
      Zrinjski Mostar 1–1 2–1     Valletta 3–2       Kairat 2–0 1–2     AZ 3–2  
      FC Santa Coloma 1–0 0–3     Valur 1–3       Aberdeen 1–1 1–3     Burnley 2–4  
      Sutjeska Nikšić 0–1 0–0     Alashkert 0–1       Partizan 1–0 1–1     Trakai 2–1  
      F91 Dudelange 2–1 1–1     Drita 3–2       Balzan 2–1 1–3     Slovan Bratislava 3–4  
      Spartaks Jūrmala 6–0 3–0     La Fiorita 9–0       Nordsjælland 1–0 1–0     AIK 2–0  
      APOEL 5–0 0–2     Flora Tallinn 5–2       Rudar Velenje 0–2 0–4     FCSB 0–6  
      Olimpija Ljubljana  5–1  1–1      Crusaders   6–2        Hapoel Haifa 1–1 1–0     FH 2–1  
                          Dundalk 0–0 0–4     AEK Larnaca 0–4  
                        Górnik Zabrze 0–1 1–4     Trenčín 1–5  
                          Maccabi Tel Aviv 2–0 2–2     Radnički Niš 4–2  
                          CSKA Sofia 3–0 3–1     Admira Wacker Mödling 6–1  
                          Spartak Subotica 2–0 1–2     Sparta Prague 3–2  
                          RB Leipzig 4–0 1–1     BK Häcken 5–1  
                          Stjarnan  0–2   0–5      Copenhagen   0–7   
                          Ufa 0–0 1–1     Domžale 1–1  
                          Tobol 2–1 0–1     Pyunik 2–2  
                          Jagiellonia Białystok 1–0 4–4     Rio Ave 5–4  
                          LASK Linz 4–0 2–1     Lillestrøm 6–1  
                          Honvéd 1–0 0–2     Progrès Niederkorn 1–2  
                          Osijek 0–1 1–1     Rangers 1–2  
                          B36 Tórshavn 0–2 0–6     Beşiktaş 0–8  
                          DAC Dunajská Streda 1–3 1–4     Dinamo Minsk 2–7  
                          Ventspils 0–1 1–2     Bordeaux 1–3  
                          Željezničar 1–2 1–3     Apollon Limassol 2–5  
                          Viitorul Constanța 2–2 1–3     Vitesse 3–5  
                          St. Gallen 2–1 0–1     Sarpsborg 08 2–2  
                          Dynamo Brest 4–3 1–1     Atromitos 5–4  
                          Sevilla 4–0 3–1     Újpest 7–1  
                          Shakhtyor Soligorsk 1–1 1–3     Lech Poznań 2–4  
                          Hibernian 3–2 1–1     Asteras Tripolis 4–3  
                          Chikhura Sachkhere 0–0 0–2     Maribor 0–2  
                          Genk 5–0 4–1     Fola Esch 9–1  
                          Djurgårdens IF 1–1 1–2     Mariupol 2–3  
                          Hajduk Split  1–0   3–2      Slavia Sofia   4–2   
                                       
  UEFA Europa League      2018-19      Third Qualifying Round  
  Champions Path   Main Path  
  Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg   Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg  
      Ludogorets Razgrad 1–0 1–1     Zrinjski Mostar 2–1       Pyunik 0–0 1–2     Maccabi Tel Aviv 1–2  
      Legia Warsaw 1–2 2–2     F91 Dudelange 3–4       Dinamo Minsk  4–0  1–8     Zenit Saint Petersburg  5–8   
      Alashkert  0–2   0–5      CFR Cluj  0–7        Sturm Graz  0–2   0–5      AEK Larnaca  0–7   
      Olimpija Ljubljana  3–0  4–1     HJK  7–1        Sarpsborg 08 1–1 1–0     Rijeka 2–1  
      Sheriff Tiraspol (ag)  1–0  1–2     Valur  2–2        İstanbul Başakşehir  0–0  0–1     Burnley  0–1   
      Cork City  0–2   0–3      Rosenborg  0–5        Zorya Luhansk (ag) 1–1  2–2      Braga 3–3  
      Spartaks Jūrmala 0–1  0–0      Sūduva Marijampolė 0–1       Hapoel Haifa 1–4 0–2     Atalanta 1–6  
      The New Saints  0–2  1–3     Midtjylland  1–5        Genk  2–0   2–1      Lech Poznań  4–1   
      Hapoel Be'er Sheva  2–2  1–3     APOEL  3–5        Vitesse 0–1 0–1     Basel 0–2  
      Torpedo Kutaisi  5–2   0–2      Kukësi   5–4        Nordsjælland 1–2  2–3      Partizan 3–5  
                          Hibernian  0–0   0–3      Molde  0–3   
                          Hajduk Split  0–0  1–2     FCSB  1–2   
                          Sevilla  1–0   5–0      Žalgiris  6–0   
                          Sigma Olomouc  2–0   2–1      Kairat  4–0   
          Slovan Bratislava 2–1  0–4      Rapid Wien 2–5  
                          Mariupol 1–3 1–2     Bordeaux 2–5  
                          CSKA Sofia 1–2 1–2     Copenhagen 2–4  
                          Olympiacos  4–0   3–1      Luzern  7–1   
                          Rangers  3–1   0–0      Maribor  3–1   
                          Trenčín  4–0   1–1      Feyenoord  5–1   
                          Jagiellonia Białystok 0–1 1–3     Gent 1–4  
                          Spartak Subotica  0–2  1–2     Brøndby  1–4   
                          Ufa 2–1 2–2     Progrès Niederkorn 4–3  
                          Beşiktaş (away goals)  1–0  1–2     LASK Linz  2–2   
                          Apollon Limassol 4–0  0–1      Dynamo Brest 4–1  
                          RB Leipzig 3–1 1–1     Universitatea Craiova  4–2  
                                         
  UEFA Europa League      2018-19      Play Off Round  
  Champions Path   Main Path  
  Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg   Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg  
      Olimpija Ljubljana  0–2  30.08     Spartak Trnava  0–2        Sigma Olomouc  0–1  30.08     Sevilla  0–1   
      APOEL  1–0  30.08     Astana  1–0        Sarpsborg 08  3–1  30.08     Maccabi Tel Aviv  3–1   
      Rosenborg  3–1  30.08     Shkëndija  3–1        Gent  0–0  30.08     Bordeaux  0–0   
      F91 Dudelange  2–0  30.08     CFR Cluj  2–0        Partizan  1–1  30.08     Beşiktaş  1–1   
      Sūduva Marijampolė  1–1  30.08     Celtic  1–1        Rapid Wien  3–1  30.08     FCSB  3–1   
      Sheriff Tiraspol  1–0  30.08     Qarabağ  1–0        Apollon Limassol 30.08  2–3      Basel  2–3   
      Malmö FF  2–2  30.08     Midtjylland  2–2        Rangers  1–0  30.08     Ufa  1–0   
      Torpedo Kutaisi  0–1  30.08     Ludogorets Razgrad  0–1        Atalanta  0–0  30.08     Copenhagen  0–0   
                          Zenit Saint Petersburg  3–1  30.08     Molde  3–1   
                          Trenčín  1–1  30.08     AEK Larnaca  1–1   
                          Genk  5–2  30.08     Brøndby  5–2   
                          Olympiacos  3–1  30.08     Burnley  3–1   
                          Zorya Luhansk  0–0  30.08     RB Leipzig  0–0   
                                         
  UEFA Europa League      2018-19      Group Stage  
  The 22 clubs who qualified from the Play-Off Round were joined by 16 clubs who had automatically qualified for the Group Stage & 10 clubs who lost the Champions League Play-Offs  
  The 48 clubs were split into 12 Groups of four teams with the top two teams progressing to the Knock-Out Phase.  
                                         
  Group A     Group B     Group C     Group D    
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
  Group E     Group F     Group G     Group H    
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
  Group I     Group J     Group K     Group L    
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
  Group A   Group B   Group C   Group D  
                         
                         
                         
                         
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                                         
  Group E   Group F   Group G   Group H  
                         
                         
                         
                         
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                                         
  Group I   Group J   Group K   Group L  
                         
                         
                         
                         
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                                         
  UEFA Europa League      2018-19      Knock-Out Phase  
  The 12 Group Winners & 12 Group Runners-Up are joined by the 8 UEFA Champions League Third Placed Clubs to form the UEFA Europa League Round of 32  
                                         
  UEFA Europa League      2018-19      Round of 32  
  Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 (Seeded) Agg   Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 (Seeded) Agg  
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
  UEFA Europa League      2018-19      Round of 16  
  Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg   Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg  
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
  UEFA Europa League      2018-19      Quarter Finals  
  Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg   Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg  
                                         
                                         
                                         
  UEFA Europa League      2018-19      Semi Finals  
  Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg   Nat Team 1 Leg 1 Leg 2 Nat Team 2 Agg  
                                         
                                         
  UEFA Europa League      2018-19      Final     Olympic Stadium, Baku, Azerbaijan   29th May 2019  
  Nat Team 1 Score Nat Team 2